Charakterystyka
Żel arnikowy doskonale sprawdza się jako podstawa pielęgnacji skóry naczynkowej oraz pierwsza pomoc na podpuchnięcia, potłuczenia, obrzmienia i zasinienia. Zmniejsza widoczność zaczerwienień, zasinień oraz drobnych naczynek. Delikatnie chłodzi, działa kojąco i łagodząco. Wykazuje właściwości przyspieszające regenerację i poprawiające wygląd skóry. Dobrze się wchłania. Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry - płytko unaczynionej, skłonnej do zaczerwienień i pękania naczyń krwionośnych. Może być stosowany jako preparat łagodzący. Zawiera 95% składników pochodzenia naturalnego. Skóra na naszej twarzy jest cieńsza i bardziej wrażliwa, szczególnie w okolicach nosa i policzków. W przypadku cery płytko unaczynionej, znajdujące się pod skórą żyły są bardziej widoczne niż w innych miejscach. Indywidualna pielęgnacja skóry odgrywa ważną rolę w poprawie kondycji oraz wyglądu cery, wpływa także na wzmocnienie jej struktur. Zebraliśmy dla Ciebie garść ważnych informacji na temat pielęgnacji skóry naczynkowej wraz z kilkoma skutecznymi wskazówkami, których zastosowanie może pomóc Ci w dostosowaniu rutyny pielęgnacyjnej do potrzeb Twojej cery.
Jak rozpoznać cerę naczynkową?
Skóra naczynkowa nie jest chorobą i nie nabywa się jej z wiekiem. Cera naczynkowa jest delikatna i cienka, w wyniku czego drobne żyłki są bardziej widoczne niż w przypadku skóry zdrowej, tworząc tzw. „pajączki” na skórze oraz efekt zasinień pod oczami. Dodatkowo naczynia są po prostu znacznie bardziej delikatne niż w przypadku skóry normalnej, suchej czy tłustej. Pod wpływem wahań temperatury i emocji naczynia krwionośne „rozluźniają się”, po czym wracają do pierwotnej formy. W przypadku skóry skłonnej do „pajączków”, naczynka nie kurczą się całkowicie, co powoduje zaczerwienienie twarzy. Na szczęście defekt ten można minimalizować poprzez odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne.
Co powoduje pękanie naczynek?
W głównej mierze skłonność do powstawania naczynek ma podłoże genetyczne. Najczęściej osoby o jasnej karnacji, których krewni borykali z problemem cery naczynkowej, również podatne są na powstawanie tzw. „pajączków”. Głównym powodem powstawania widocznych naczynek jest działanie czynników zewnętrznych na skórę, np. działanie silnego, zimnego wiatru, duże wahania temperatury, palenie oraz spożywanie alkoholu, promieniowanie UV, urazy. W niektórych przypadkach nawet kichnięcie może skutkować pęknięciem naczynka i pojawieniem się „czerwonego pajączka” na skórze.
Sposób użycia
Nałożyć na skórę w miejscu występowania zmian, pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Stosować rano i wieczorem.